Informace z jednání na obci Těrlicko dne 5.3.2018.

Dne 5.3.2018 na Obecním úřadě v Těrlicku proběhlo jednání mezi starostou obce p.Mgr. Martinem Poláškem a se zástupci MO Havířov předsedou Bohuslavem Wawrzyczkem a předsedou DK Jiřím Damborským.

Tématem jednání byla obecně závazná vyhláška Obce Těrlicko pojednávající o omezení stanování, kempování a bivakování na pozemcích v okolí Těrlické přehrady. Jelikož se nám prostřednictvím ÚS podařilo vyjednat pro roky 2018 a 2019 lov Non Stop na našem revíru Stonávka 2A považovali jsme za potřebné dojednat dohodu týkající se tohoto omezení. Při krátkém a vstřícném projednání jsme byli informovaní, že vyhláška není směřována proti rybářům obecně nýbrž proti těm, kteří se neumí u vody chovat.V závěru jednání jsme byli ujištění,že řádní korektní a slušní rybaří, kteří budou dodržovat pravidla, zejména pořádek a úklid v místě lovu  ( ponechaný skleněný odpad a odpad obecně ) nemusí mít obavy z případného postihu a lze shrnout, že takoví rybáři svůj bivak, přístřešek či stan si můžou klidně vybalit v období od 16. 6. do 31. 8. 2018, kdy platí výjimka z denní doby lovu. V tomto období je lov povolen od 0:00 do 4:00 hod. Při lovu ryb v době výjimky platí:
- povinnost osvětlit místo lovu bílým neoslňujícím elektrickým světlem,
- zakládání otevřených ohňů se zakazuje.
Současně je nutno upozornit rybáře řidiče na dodržování stanovených pravidel pro parkování tj. neparkovat až u vody. Žádám o dodržování takto nastavených pravidel neboť i při jedné negativní zkušenosti tato gentlemanská dohoda padá !!!!

V loňském roce na základě záporných připomínek z řad našich členů a jednoho člena RS, nám starosta obce Těrlicko vyslovil nespokojenost s pořádkem okolo vody a předeslal, že v roce 2019 bude platit vyhláška v plném rozsahu a to bez vyjímek. Jelikož nám není lhostejné, že rybáři při lovu nonstop nebudou moci použít biváku, jednáme v této chvíli o opětovné udělení vyjímky. O výsledku těchto jednání budete včas informováni.


S nabídkou se obrátil na naši místní organizaci náš člen, který nabízí ubytování na své chatě pro rybáře (nejen rybáře ) a jejich příbuzné. Chata je určená pro pět osob( minimálně ), vybavená ledničkou, mrazákem, Wifi, topení, krb atd, ve velmi krásném prostředí, po rekonstrukci a je velmi blízko našeho revíru Stonávka 2A.
Vřele doporučujeme.
Podrobnosti na mob. 777 631 966 pan Bartoš. Pro zájemce přikládáme pár fotografii

foto1,

foto2,

foto3,

foto4,

foto5,

 

Platby

Instrukce a soubory k platbě převodem, více informací ZDE !!!

znak

Informace

 

Český Rybářský Svaz,z.s.,

MO Havířov

 

Sídlo MO Havířov

Těrlicko, Rybářská 154/7

735 42 Těrlicko - Dolní

 

 

Havirov@mocrs.cz

 

Otevírací doba

             

                 ROK 2019

 

    od 16.1. do 11.12.2019

 

Pondělí    13:30 - 16:30 hod.

Středa        9:00 - 11:00 hod.